Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://repo.btu.kharkov.ua//handle/123456789/52337
Назва: Лісове ґрунтознавство: метод. рекомендації
Автори: Распопіна, Світлана Петрівна
Дата публікації: 2022
Видавництво: Харків: ДБТУ
Бібліографічний опис: Лісове ґрунтознавство: метод. рекомендації до виконання практичних робіт з дисц. «Лісове ґрунтознавство» для здобувачів першого рівня вищої освіти (бакалавр) галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство» спец. 205 «Лісове господарство»; уклад. С. П. Распопіна. Харків: ДБТУ, 2022. 96 с.
Короткий огляд (реферат): Лісове ґрунтознавство є одним з розділів ґрунтознавства як науки та базою для ряду спеціалізованих течій лісівничої науки – лісознавства, лісової типології, лісівництва, лісових культур, лісової меліорації тощо. Його основним завданням є пізнання ґрунтів і надання їм лісівничої оцінки з метою вирощування високопродуктивних і стійких до екологічних умов лісів, а враховуючи потужну кліматорегулюючу функцію лісів, яка в умовах глобальної зміни клімату виступає на перший план, пізнання лісових ґрунтів необхідне ще й в аспекті біосферного значення лісів. Мета вивчення дисципліни – сформувати у майбутніх фахівців систему теоретичних знань про ґрунт як природно-історичне тіло та середовище існування лісу, закономірності географічного поширення ґрунтів і взаємозв’язків у системі «ґрунт – лісовий деревостан»; виробити практичні навички оцінювання лісорослинного потенціалу й лісопридатності ґрунтів та застосовувати їх для вирішення спеціалізованих завдань і практичних проблем, зокрема розробки ефективних заходів щодо раціонального використання ґрунтів, підвищення їхньої лісової продуктивності та забезпечення сталого розвитку лісових екосистем.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://repo.btu.kharkov.ua//handle/123456789/52337
Розташовується у зібраннях:Методичні вказівки

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
MR_LISOVE GRUNTOZNAVSTVO_22.pdf4.65 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.