Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: https://repo.btu.kharkov.ua//handle/123456789/54230
Название: Звіт про науково-дослідну роботу "Фізико-математичне моделювання тепломасообмінних процесів під час виробництва харчової продукції" (остаточний)
Авторы: Пак, А. О.
Погожих, М. І.
Завгородній, О. І.
Торяник, Д. О.
Сіняєва, О. В.
Ключевые слова: індукований тепломасообмін;обтюратор термостата;тепло- та масообмін;маршмелоу з антоціановими добавками;кріас-порошки з чорноплідної горобини та суданської троянди;віброударний сепаратор;пневматичний сепаратор;посівний матеріал сафлору;енергоефективність
Дата публикации: 2023
Издательство: Харків: ДБТУ
Библиографическое описание: Пак А. О., Погожих М. І., Завгородній О. І., Торяник Д. О., Сіняєва О. В. Звіт про науково-дослідну роботу "Фізико-математичне моделювання тепломасообмінних процесів під час виробництва харчової продукції" (остаточний). Харків: ДБТУ, 2023. 63 с.
Серия/номер: 0120U100504
Краткий осмотр (реферат): Метою роботи є експериментальні та теоретичні дослідження та розробка наукових основ удосконалення фізичних методів аналізу технологій та процесів харчових виробництв. На основі проведених досліджень доведено моделюванням ефекту індукованого тепломасообміну (ІнТМО) за наявності твердої, рідкої та газової фаз в термостаті з розривами між фазами, що «запуск», «протікання» та «завершення» ефекту ІнТМО можливі за такої організації процесу; встановлено, узагальнюючою необхідною умовою реалізації ефекту ІнТМО є збереження суцільності газового середовища всередині термостата; встановлена питома продуктивність робочої поверхні термостата з ІнТМО; встановлений основний параметр порядку ефекту ІнТМО – наявність суцільності газового середовища за парціальним тиском пари рідини всередині термостата; знайдений ефективний коефіцієнт фільтрації обтюратора необхідний для реалізації ефекту ІнТМО; розроблено вимоги до конструкційних особливостей тепломасообмінного модуля апарату для сушіння з ефектом ІнТМО вологої сировини з високою питомою поруватістю; запропоновані оптимальні умови для приготування маршмелоу з антоціановими добавками – кріас-порошками з чорноплідної горобини та суданської троянди; розроблений дослідний зразок віброударного сепаратора з використанням повітряного потоку, для якого проведені випробування методом багатофакторного експерименту; доведено ефективність використання пневматичного сепаратора з нахиленим каналом для підготовки посівного матеріалу сафлору. Основні результати досліджень відображено у 10 працях, в тому числі 3 статтях, 1 з яких у науковому виданні, що входить до наукометричної бази даних Scopus, 7 тезах доповідей на міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференціях. Отримані в дослідженні результати впроваджені у виробництво та в навчальний процес ДБТУ в рамках госпдоговірної теми «Впровадження результатів оптимізації режимних характеристик процесу взаємодії сипкого матеріалу з вібруючими поверхнями»
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): https://repo.btu.kharkov.ua//handle/123456789/54230
Располагается в коллекциях:Звіти НДР

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
Zvit_Pak_A_O.pdf2.22 MBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.