Please use this identifier to cite or link to this item: https://repo.btu.kharkov.ua//handle/123456789/997
Title: Аналіз діючих навантажень в машинах для обробки грунту
Other Titles: Анализ действующих нагрузок в машинах для обработки грунта
Analysis of actual loads in soil cultivation machines
Authors: Риндяєв, В. І.
Keywords: машини для обробки грунту;навантаження, що діють;нетехнологічні навантаження;робочі органи машини;запасні частини;енергосилові параметри;машины для обработки почвы;нагрузки;действующие нетехнологичные нагрузки;рабочие органы машины;запасные части;энергосиловые параметры;tillage machines;operating loads;non-technological loads;working bodies of the machine;spare parts;power parameters
Issue Date: 2021
Publisher: ХНТУСГ
Citation: Риндяєв В. І. Аналіз діючих навантажень в машинах для обробки грунту. Інженерія природокористування. 2021. № 1 (19). С. 86-89.
Series/Report no.: Інженерія природокористування;№ 1 (19)
Abstract: У рішенні задач подальшого розвитку аграрного сектору нашої країни важливе місце займають питання збільшення виробництва продукції сільського господарства. Тому останнім часом приділяється увага проблемам сільськогосподарського машинобудування. Виготовляються нові зразки і реконструюються машини для обробки грунту, вживаються заходи для збільшення потужностей і розширення технологічних можливостей заводів – виробників сільськогосподарського обладнання. В результаті цього вітчизняні аграрії оснащені сучасними машинами, проектуються і виготовляються нові зразки високопродуктивної техніки. Висока продуктивність машин для обробки грунту досягається головним чином за рахунок зростання швидкостей обробки, ширини захоплення грунту і т.д. Це призводить до значного збільшення енергосилових параметрів приводів і, як наслідок цього, до високої напруженості всіх елементів трансмісій і робочих органів. За останній час напруги в передачах при розрахунку на контактну витривалість при використанні спектра сталих технологічних навантажень зросли на 30%, а на опір втомному зносу зубів – більш ніж на 50%. І хоча машинобудівникам вдалося за цей період забезпечити підвищення рівня допустимих напружень приблизно на таку ж величину і тим самим, здавалося б, компенсувати зростання таких розрахункових напружень, за останні роки витрати запчастин збільшилися більш ніж в 2 рази, число відмов за цей час подвоїлося. Зростання обсягів виробництва сільськогосподарської продукції та поставок запчастин до нової техніки обганяють темпи зростання обсягів виробництва самої техніки. Однією з основних причин такого неблагополучного стану є те, що кількісне зростання енергосилових параметрів нової техніки привело до якісно нових проблем у створенні сільськогосподарського обладнання, до вирішення яких практика проектування виявилася непідготовленою. Сільськогосподарські машинобудівники зіткнулися зі значним зростанням в машинах для обробки грунту нетехнологічних навантажень, що перевершують технологічні, що встановилися. Створення працездатних машин для обробки грунтів в умовах інтенсивно діючих навантажень перетворилося в гостру проблему, від вирішення якої значною мірою залежать техніко – економічні показники нових і реконструйованих машин.
URI: https://repo.btu.kharkov.ua//handle/123456789/997
ISSN: 2311-1828
Appears in Collections:№ 1 (19)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
14.pdf242.39 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.