Please use this identifier to cite or link to this item: https://repo.btu.kharkov.ua//handle/123456789/976
Title: Інтегральне рівняння удару пружного конуса об перешкоду і його наближений розв’язок
Other Titles: Интегральное уравнение удара упругого конуса о препятствие и его приближенное решение
The integral equation of the impact of the elastic cone on obstacle and its approximate solution
Authors: Ольшанський, В. П.
Сліпченко, М. В.
Спольнік, О. І.
Keywords: удар пружних тіл;конус;теорія Герца;інтегральне рівняння;аналітичний розв’язок;апроксимація Ateb-функцій;удар упругих тел;конус;теория Герца;интегральное уравнение;аналитическое решение;аппроксимация Ateb-функций;impact of elastic bodies;cone;Hertz theory;integral equation;analytical solution;approximation of Ateb-functions
Issue Date: 2021
Publisher: ХНТУСГ
Citation: Ольшанський В. П., Сліпченко М. В., Спольнік О. І. Інтегральне рівняння удару пружного конуса об перешкоду і його наближений розв’язок. Інженерія природокористування. 2021. № 1 (19). С. 57-62.
Series/Report no.: Інженерія природокористування;№ 1 (19)
Abstract: Побудовано наближений аналітичний розв’язок інтегрального рівняння удару з невеликою швидкістю двох пружних тіл, одне з яких конус обертання. Для цього використано метод послідовних наближень і формулу Шенкса, яка в замкненій формі наближено виражає суму степеневого ряду. Одержані розв’язки дають розгортку в часі процесу удару та можливість обчислення максимуму сили стискання, максимуму зближення центрів мас тіл і тривалості удару. Викладений спосіб побудови наближених розв’язків інтегральних рівнянь сили удару незакріплених тіл є досить універсальним. Він може бути використаним для теоретичного дослідження удару тіл, обмежених поверхнями високих порядків, що описують щільний контакт, а також поверхнями з сингулярними точками, для яких існують аналітичні розв’язки контактної задачі теорії пружності. При складанні інтегрального рівняння сили удару задіяні теорія Г. Герца і розв’язок вісесиметричної контактної задачі теорії пружності, одержаний І.Я. Штаерманом. Показано, що побудовані наближені розв’язки можна використовувати і для апроксимації тих періодичних Ateb-функцій, в першій чверті їх періоду, через які виражається точний аналітичний розв’язок цієї задачі удару. Похибки наближених розв’язків менші 0,5 %. Це встановлено порівнянням числових результатів, до яких вони призводять, з результатами інтегрування диференціального рівняння удару на комп’ютері. Наведено приклади розрахунків, що підтверджують вірогідність отриманих аналітичних рішень. Викладена теорія стосується малих швидкостей удару, коли при динамічній взаємодії тіл не виникає великої області пластичних деформацій. Поява малої області таких деформацій неминуча в околі вершини конуса і при малих швидкостях зіткнення тіл, але її не враховуємо в роботі.
URI: https://repo.btu.kharkov.ua//handle/123456789/976
ISSN: 2311-1828
Appears in Collections:№ 1 (19)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
10.pdf439.78 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.