Please use this identifier to cite or link to this item: https://repo.btu.kharkov.ua//handle/123456789/968
Title: Ефективність природних піретринів у захисті олійних капустяних культур від домінуючих шкідників
Other Titles: Эффективность природных пиретринов в защите масличных крестоцветных культур от доминирующих вредителей
Efficiency of natural pyretrines in protection of oil cabbage crops from dominant pests
Authors: Станкевич, С. В.
Keywords: природні піретроїди;шкідники;олійні капустяні культури;обприскування;ефективність;природные пиретрины;вредители;масличные крестоцветные культуры;опрыскивание;эффективность;natural pyrethroids;pests;oil cabbage crops;spraying;efficiency
Issue Date: 2021
Publisher: ХНТУСГ
Citation: Станкевич С. В. Ефективність природних пірентирів у захисті олійних капустяних культур від домінуючих шкідників. Інженерія природокористування. 2021. № 1 (19). С. 31-40.
Series/Report no.: Інженерія природокористування;№ 1 (19)
Abstract: Основними причинами отримання низького врожаю олійних капустяних культур є недотримання агротехніки та великі втрати від шкідливих організмів. Недобір врожаю, що спричиняється шкідливими організмами становить 30–40 % і більше, тому розробка ефективної, науково обґрунтованої системи захисту посівів олійних капустяних культур при сучасній технології вирощування виходить на перше місце. Основними заходами, щодо захисту олійних капустяних культур від шкідників є передпосівна токсикація насіння та обприскування в період вегетації. Інсектициди з групи синтетичних піретроїдів за обсягом виробництва і застосування посідають одне з провідних місць серед хімічних засобів захисту рослин. Випускають їх практично всі провідні фірми, що спеціалізуються на виробництві продуктів тонкого органічного синтезу. Синтетичні піретроїди належать до «третього покоління інсектицидів» після хлорорганічних, карбаматних і фосфорорганічних сполук. Висушені квіти деяких видів ромашки використовувалися в якості інсектициду ще до нашої ери. Початком наукових досліджень цих речовин можна вважати 1694 р., коли вперше були описані рослини далматської ромашки, яка в дикому вигляді росла на Кавказі і в Далмації (район Хорватії). У 30-х роках XX століття на основі вилучення піретринів органічними розчинниками з квіток ромашки розпочато виробництво препаратів піретрума – вузьких, важких, білих масел майже без запаху, нерозчинних у воді і містять від 2–10 до 90% суміші піретринів, які використовували в основному для боротьби з побутовими комахами і шкідниками запасів. У результаті наших досліджень було уточнено видовий склад шкідників в агроценозі олійних капустяних культур ННВЦ «Дослідне поле» ХНАУ ім. В. В. Докучаєва та домінуючих видів, що мають господарське значення і встановлено технічну ефективність обприскування олійних капустяних культур природними піретроїдами.
URI: https://repo.btu.kharkov.ua//handle/123456789/968
ISSN: 2311-1828
Appears in Collections:№ 1 (19)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
7.pdf597.39 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.