Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: https://repo.btu.kharkov.ua//handle/123456789/54293
Название: Звіт про науково-дослідну роботу "Ономастикон України та зарубіжних країн: Соціолінгвістичний, структурно-сегмантичний та компаративний аспекти" (остаточний)
Авторы: Герман, Л. В.
Руденко, С. М.
Ключевые слова: віконім;годонім;дримонім;ергонім;онім;структурно-творча модель;топонімікон;традиція називання словників;урбанонім
Дата публикации: 2023
Издательство: Харків: ДБТУ
Библиографическое описание: Герман Л. В., Руденко С. М. Звіт про науково-дослідну роботу "Ономастикон України та зарубіжних країн: Соціолінгвістичний, структурно-сегмантичний та компаративний аспекти" (остаточний). Харків: ДБТУ, 2023. 82 с.
Серия/номер: ;0121U114566
Краткий осмотр (реферат): Об’єкт дослідження – топоніми ( годоніми, ергоніми, віконіми) м. Харків, сел. Рогань та м. Крайсчерч (Нова Зеландія), термінологічний словник як візитна картка довідкового джерела. Мета роботи: а) здійснити структурно-семантичний та соціолінгвістичний аналіз топонімікону м. Харків та м. Крайсчерч, б) провести компонентний та семантико-семіотичний аналіз ергонімів Харкова, в)дослідити традиції називання термінологічних словників (глосарії, лексикони). Методи дослідження – метод кореляції мовних та соціальних явищ, морфологічний аналіз, компонентний аналіз, лексикографічний, семантико семіотичний аналіз. В роботі вивчено годоніми м. Харків та сел. Рогань як різновид урбанонімів з урахуванням історико-культурної, ідеологічної, естетичної складової, комплексно досліджено вплив гендерного чинника на формування Харківської топоніміки, досліджений корпус комерційних ергонімів м. Харкова, які несуть яскраво виражений відбиток епохи, висвітлені соціальні фактори, які впливають на їх формування і функціонування, поміж яких прослідкований вектор економічної інтеграції України в Європростір, досліджено тенденцію називання термінологічних словників в українській термінографії та встановлено найбільш поширені компоненти, описані і даний перелік правил, яких варто дотримуватися під час створення термінографоніма, досліджені структурні, семантичні та функціональні особливості гібридних англо-маорійських урбанонімів, виділені іх види та мотиваційні ознаки, вивчені дескриптивні, меморіальні та умовно-символічні назви, досліджені особливості семантики, будови та функціонування відапелятивних урбанонімів з флористичним та фауністичним компонентом. Новизна і науковий рівень одержаних результатів дають змогу розширити межі об’єктів дослідження ономастики, доповнюють інформацію про принципи, способи, мотиви творення окремих типів онімів, їх структурні й морфолого-словотворчі моделі, ступінь продуктивності, сприяють збагаченню знань про особливості української й зарубіжної онімної лексики, дають змогу здійснити повний опис онімної терміносистеми, що функціонує не лише в українській, а й інших мовах. Значимість та практичне застосування визначається можливістю використання його результатів для написання монографічних праць, підручників і посібників з теорії номінації та проблеми ономастики, словників, а також у навчальному процесі з української та англійської мов закладів вищої освіти.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): https://repo.btu.kharkov.ua//handle/123456789/54293
Располагается в коллекциях:Звіти НДР

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
ZVIT_Herman.pdf1.62 MBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.