Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://repo.btu.kharkov.ua/handle/123456789/54228
Назва: Звіт про науково-дослідну роботу "Розробка інноваційних енергозберігаючих технологій, процесів та обладнання для сепарації, транспортування та здрібнення зерна з отриманням нових видів борошна та крупи" (остаточний)
Автори: Богомолов, О. В.
Іващенко, С. Г.
Ірклієнко, В. І.
Гурський, П. В.
Лук'янов, І. М.
Денисенко, С. А.
Міленін, А. М.
Маяк, О. А.
Мітяшкіна, Т. Ю.
Сичов, А. І.
Кісь-Коркіщенко, Л. В.
Богомолов, О. О.
Ключові слова: транспортування зерна;енергозберігаючі процеси;обладнання для сепарації зернових сумішей;ударні сепаратори;здрібнення зерна
Дата публікації: 2023
Видавництво: Харків: ДБТУ
Бібліографічний опис: Богомолов О. В., Іващенко С. Г., Ірклієнко В. І., Гурський П. В., Лук'янов І. М., Денисенко С. А., Міленін А. М., Маяк О. А., Мітяшкіна Т. Ю., Кісь-Коркіщенко Л. В., Богомолов О. О. Звіт про науково-дослідну роботу "Розробка інноваційних енергозберігаючих технологій, процесів та обладнання для сепарації, транспортування та здрібнення зерна з отриманням нових видів борошна та крупи" (остаточний). Харків: ДБТУ, 2023. 82 с.
Серія/номер: 0121U114567
Короткий огляд (реферат): В сучасних умовах в Україні вирощується багато зернового матеріалу, з якого, в свою чергу, виробляється велика кількість борошна, круп, інших харчових продуктів. Запорукою отримання якісно очищеного зернового матеріалу є використання засобів сепарації зернових сумішей в тому числі важкороздільних. Великим значенням при виробництві борошна та круп є використання новітніх технологій, прогресивного обладнання при подрібненні зерна та виробництві круп. Метою наукової роботи є розробка та обґрунтування продуктивних, енергозберігаючих засобів з очищення зернових сумішей, розділення за пружними властивостями насіння, ефективного подрібнення зерна та виробництва нових видів круп. Об’єкт дослідження – технологічні процеси очищення, транспортування, розділення, подрібнення зерна та виробництва якісних круп. Предмет дослідження – обґрунтування параметрів технологічних процесів, розробка та експериментальні дослідження ударних сепараторів, дискового здрібнювача для розколювання та подрібнення зерна. Складено фізичні моделі процесів зачерпування при різних режимах роботи норії. Отримано аналітичні залежності для визначення складових опору зачерпування і коефіцієнтів зачерпування в залежності від специфічних фізико-механічних властивостей сипучих матеріалів і швидкості руху ківшів. Проведено аналіз енергозберігаючого обладнання для сепарації насіння за пружними властивостями компонентів сумішей. Для визначення пружних характеристик зерна на різних підкладках (моделюючих матеріал деки) створена експериментальна установка, що дозволяє визначити дальності польоту насіння після його удару об похилу відбивну поверхню, що сепарує. Побудовані варіаційні криві дальності польоту насіння після удару об похилу відбивну поверхню для різних видів зерна. Обґрунтовано можливість сепарації зернових сумішей за пружністю в залежності від дальності польоту насіння після удару об похилу відбивну поверхню. Обґрунтована конструктивна схема гравітаційного багатоярусного ударного сепаратора. Проведені експериментальні дослідження з визначення залежності розподілу маси різних видів зерна по лотках сепаратора під час сепарації. Визначені оптимальні значення параметрів сепарації зерна на гравітаційному багатоярусному ударному сепараторі. Розроблено експериментальну установка для дослідження процесу подрібнення зерна. Проведено повний факторний експеримент на дисковому здрібнювачі. Визначені значення факторів, що забезпечують мінімальну енергоємність і максимальну прохідну здатність при максимальному виході повноцінного продукту , частоту обертання ротора, подачу зерна, зазор між дисками.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://repo.btu.kharkov.ua//handle/123456789/54228
Розташовується у зібраннях:Звіти НДР

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Zvit_Bohomolov_O_V.pdf2.51 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.