Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://repo.btu.kharkov.ua//handle/123456789/31035
Назва: Вплив рубок догляду на таксаційні показники сосняків ДП «Гутянське ЛГ»
Інші назви: The influence of maintenance felling on the taxation indicators of pine forests of the State Enterprise "Hutyanske LG"
Автори: Левченко, В. В.
Науковий керівник : Горошко, В. В.
Місце роботи: Державний біотехнологічний університет, Кафедра лісівництва та мисливського господарства
Ключові слова: соснові деревостани;рубки догляду;ДП «Гутянське ЛГ»;зміна таксаційних показників;продуктивність
Дата публікації: 2022
Видавництво: Харків: ДБТУ
Бібліографічний опис: Левченко В. В. Вплив рубок догляду на таксаційні показники сосняків ДП «Гутянське ЛГ»: кваліфікаційна робота магістра: спец. 133 - Галузеве машинобудування; наук. кер. В. В. Горошко; Харків, 2022. 100 с.
Короткий огляд (реферат): Найважливішим завданням лісового господарства України є раціональне та ефективне використання земель державного лісового фонду з метою отримання максимальної кількості деревних, а також недеревних ресурсів з одиниці лісової площі, покращення стану, оптимізація структури, охорона біорізноманіття лісів з одночасним збереженням та відтворенням їх багатогранних екосферних функцій. Природні соснові лісостани Харківщини є унікальним осередком біорізноманіття пристепових та лісостепових лісових біоценозів. Для вирощування високопродуктивних насаджень лісівничою практикою передбачено догляд за лісом – систему заходів, спрямованих на покращення росту, породного складу і якості деревостанів в інтересах народного господарства. Основним лісогосподарським заходом у цій системі в зоні інтенсивного ведення лісового господарства є рубки догляду. Тому вивчення структури і особливостей зміни стану під впливом антропогенної діяльності та зміни кліматичних умов середовища, з метою опрацювання та впроваджування оптимальної та найбільш ефективної системи лісогосподарських заходів із збереження, відтворення та підвищення продуктивності природних лісів має важливе значення не лише для лісів Харківщини, а і в цілому всієї України. Великий попит на деревину сосни звичайної який пов'язаний з військовими діями на теренах нашої держави та майбутній попит на деревину пов'язаний з відбудовою порушених підприємств та будівель зумовлює необхідність досліджень зміни основних таксаційних показників соснових деревостанів в наслідок проведення рубок догляду. Представленні у роботі результати дослідження щодо зміни основних таксаційних показників соснових деревостанів в наслідок проведення рубок догляду, у останній час, набувають досить вагомого значення, а проведена робота та тематика випускової кваліфікаційної роботи є вкрай актуальною.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://repo.btu.kharkov.ua//handle/123456789/31035
Розташовується у зібраннях:205 - "Лісове господарство" (Магістри)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
2022_M_205z-21-01_Levchenko.pdf
  Restricted Access
3.18 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити    Запит копії


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.