Please use this identifier to cite or link to this item: https://repo.btu.kharkov.ua//handle/123456789/1352
Title: Фізико-математична модель взаємодії диска з ґрунтом
Other Titles: Физико-математическая модель взаимодействия диска с почвой
Physico-mathematical model of disk interaction with soil
Authors: Козаченко, О. В.
Сєдих, К. В.
Волковський, О. М.
Keywords: дискатор;дискові робочі органи;кут атаки;кут нахилу;якість обробітку ґрунту;параметри сферичного диска;енергоємність;дискатор;дисковые рабочие органы;угол атаки;угол наклона;качество обработки;параметры сферического диска;энергоемкость;disc harrow;disk working bodies;angle of attack;angle of inclination;quality of tillage;parameters of spherical disk;energy consumption
Issue Date: 2020
Publisher: ХНТУСГ
Citation: Козаченко О. В., Сєдих К. В., Волковський О. М. Фізико-математична модель взаємодії диска з ґрунтом. Інженерія природокористування. 2020. № 2 (16). С. 69-77.
Series/Report no.: Інженерія природокористування;№ 2 (16)
Abstract: Представлено результати теоретичних досліджень взаємодії ґрунтового середовища з дисковим робочим органом ґрунтообробного знаряддя і визначено складові сили опору шляхом дослідження руху частинки ґрунту по увігнутій сферичній поверхні робочого органу дискатора та визначення лінії контакту ґрунтового середовища із нею; визначення площі контакту ґрунтового середовища із поверхнею робочого органу дискатора; враховуючи напруження, що виникають в ґрунтовому середовищі при дії на нього дискового робочого органу визначено складові відповідної сили опору. В результаті аналітичних досліджень переміщення частинки ґрунту по увігнутій сферичній поверхні робочого органу дискатора з урахуванням сили підпору шару ґрунту, що напливає на дисковий робочий орган, відцентрової сили та сили Коріоліса, що виникають в результаті його обертання, розроблено програмний код в програмному пакеті Mathematica, який дозволяє визначати площу та рівняння лінії контакту ґрунтового середовища із поверхнею робочого органу дискатора в залежності від його конструктивних параметрів: радіуса сферичної поверхні R та діаметра диска d, кута атаки α і кута нахилу γ та глибини обробітку ґрунту h. Враховуючи отримані залежності площі та рівняння лінії контакту ґрунтового середовища із поверхнею робочого органу дискатора та використовуючи відомі аналітичні закономірності для компонентів нормальних напружень пружно-в’язко-пластичного ґрунтового середовища, розроблено програмний код в програмному пакеті Mathematica, який дозволяє визначати залежності проекцій сили опору від кутів атаки α і нахилу γ робочого органу дискатора, швидкості його переміщення V та глибини обробітку ґрунту h. Зроблені відповідні висновки щодо отриманих результатів теоретичних досліджень.
URI: https://repo.btu.kharkov.ua//handle/123456789/1352
ISSN: 2311-1828
Appears in Collections:№ 2 (16)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
12.pdf677.8 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.