Please use this identifier to cite or link to this item: https://repo.btu.kharkov.ua/handle/123456789/1033
Title: Особливості відбору іноземних цінних паперів для інвестиційної діяльності
Other Titles: Features of selection of foreign securities for investment activities.
Authors: Лагодієнко, Володимир Вікторович
Тригубченко, Антон Вікторович
Keywords: акції;інвестиційний портфель;інвестування;shares;investment portfolio;investment;критерії відбору акцій;criteria for selection of shares
Issue Date: 2020
Publisher: ТОВ «Стильна типографія»
Citation: Лагодієнко В. В., Тригубченко А. В. Особливості відбору іноземних цінних паперів для інвестиційної діяльності. Актуальні проблеми інноваційної економіки. 2020. № 2. С. 86-89.
Series/Report no.: Актуальні проблеми інноваційної економіки;№ 2
Abstract: Вступ. Відбір акцій для інвестування є надзвичайно складним і відповідальним процесом. Процес інвестування – це купівля фінансових інструментів як із метою довгострокового володіння ними, так і з метою отримання стабільного прибутку. Мета статті полягає у розробці практичних рекомендацій та встановлення критеріїв відбору цінних паперів до інвестиційного портфеля, зокрема для інвесторів, які ведуть діяльність на іноземному фондовому ринку. Результати. Виокремлено основні критерії, за якими інвестори мають відбирати акції до складу власного інвестиційного портфеля: наявність тренду; фінансова стійкість компаній; ліквідність акцій; історичні тенденції; правильний розподіл капіталу. Наявність тренду продемонстровано у роботі із залученням ліній Болінджера. В основі даного показника покладено один із базових індикаторів технічного аналізу, а саме середня плинна ціни за конкретний період часу. Для визначення фінансової стійкості обрано один із критеріїв відбору акцій до складу індексу S&P500, який щоквартально проводить комітет S&P Global Inc. Ліквідність акцій, основним індикатором якої є здатність швидко придбати або продати цінний папір з мінімальною різницею в ціні, залежить від обсягів торгів. На фінансових ринках, в тому числі на ринку акцій, сезонні тенденції також мають велике значення. Одним із головних правил при формуванні інвестиційного портфеля є диверсифікація, тобто розподіл капіталу серед декількох низько корельованих інструментів. Це дає можливість вирівняти криву дохідності портфеля, коли під час просадки одного активу інший демонструє ріст і навпаки. Висновки. Зазначений перелік факторів відбору акцій для формування власного інвестиційного портфеля не є вичерпним. Звісно, для більш детального ознайомлення й аналізу акцій варто використовувати глибшу аналітику, звертаючи увагу на тенденції в середині сектору, новини компанії, фундаментальні показники, ціну, приналежність до індексу, країну походження компанії та ін. Однак, для початкового етапу формування інвестиційного портфеля зазначених п’яти критеріїв цілком достатньо.
URI: https://repo.btu.kharkov.ua//handle/123456789/1033
ISSN: 2524-0455
Appears in Collections:Випуск 2

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
17.pdf323.56 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.