Please use this identifier to cite or link to this item: https://repo.btu.kharkov.ua//handle/123456789/39426
Title: Інтеграційні процеси у світовому господарстві: сутність, об'єктивні передумови та сучасні тенденції розвитку
Other Titles: Integration processes in the world economy: essence, objective prerequisites and modern development trends
Authors: Пляшник, Анжела Володимирівна
metadata.dc.contributor.advisor: Кулініч, Оксана Андріївна
metadata.dc.contributor.affiliation: Державний біотехнологічний університет, Кафедра економіки та бізнесу
Keywords: інтеграція;світове господарство;глобалізація;інтеграційні об’єднання;тенденції розвитку
Issue Date: 2023
Publisher: Харків: ДБТУ
Citation: Пляшник А. В. Інтеграційні процеси у світовому господарстві: сутність, об'єктивні передумови та сучасні тенденції розвитку: кваліфікаційна робота бакалавра: спец. 292 – Міжнародні економічні відносини; наук. кер. О. А. Кулініч; Харків: ДБТУ, 2023. 59 с.
Abstract: Питання про сенс економічної інтеграції розглядається протягом багатьох десятиліть крізь призму економічних переваг, що надаються нею. Регіональна інтеграція сприяє розвитку торгівлі між країнами-учасницями, більш ефективному розміщенню ресурсів за рахунок посилення конкуренції та зростання ємності внутрішнього ринку. Метою кваліфікаційної роботи бакалавра є дослідити сучасні тенденції розвитку інтеграції у світі та виявити основні переваги України в процесі інтеграції до європейського простору. Об’єктом дослідження є інтеграція країн, основні закономірності розвитку світових економічних відносин та місце в них України. Предметом дослідження є інтеграційні процеси у світовому господарстві, їх сутність, передумови виникнення та тенденції розвитку. У кваліфікаційній роботі розкрито наукові підходи до визначення міжнародної економічної інтеграції, її сутність, основні ознаки, послідовний взаємозв’язок з інтернаціоналізацією розвитку світу; досліджено виникнення та сучасні тенеденції розвитку інтеграційних об’єднань; особливості європейської моделі інтеграції ринків та концепцію вигод в практиці інтеграції ЄС; проаналізовано стан України на міжнародному ринку, її відповідність Маастрихтським критеріям ЄС, визначено проблеми, можливості сучасного періоду та інтеграційні пріоритети державної стратегії розвитку. Запропоновані в роботі рекомендації можуть бути використаними в якості інформаційної бази для формування навчальних курсів економічних спеціальностей, що висвітлюють питання становлення міжнародних економічних відносин, світового ринку товарів та послуг, досвіду розвитку зарубіжних країн, транснаціоналізації та глобалізації світового простору.
URI: https://repo.btu.kharkov.ua//handle/123456789/39426
Appears in Collections:292 - "Міжнародні економічні відносини" (Бакалаври)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
2023_B_412_292-19b-01_Plyashnyk.pdf
  Restricted Access
378.34 kBAdobe PDFView/Open Request a copy


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.